ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

aktualności

04/11/2022
Żegnamy dr. inż. Stanisława Suchodolskiego

Odszedł nasz wieloletni przyjaciel i były współpracownik.

Z wielkim smutkiem informujemy, że w wieku 58 lat zmarł nasz wieloletni przyjaciel i były współpracownik dr inż. Stanisław Suchodolski.

Stanisław współpracował z częścią naszego zespołu u poprzedniego, globalnego przedstawiciela firmy PTC działającego na polskim rynku, zajmując się w głównej mierze analizami wytrzymałościowymi. Po zakończeniu współpracy Stanisław poświęcił się karierze naukowej, do końca pracując na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Pozostał jednak w kontakcie z nami, niejednokrotnie służąc radą w sprawach osobistych i zawodowych. Zawsze można było liczyć na jego życzliwość i chęć pomocy.

Jego wielką pasją były szybowce. Już jako magister inżynier należał do zespołu konstrukcyjnego polskiego szybowca kompozytowego PW5-Smyk. Pracując na Politechnice Warszawskiej uczestniczył również w pracach nad AOS-71, prototypowym motoszybowcem z napędem elektrycznym. Posiadał także licencję pilota i spędził w powietrzu setki godzin, zdobywając m.in. diamentową odznakę szybowcową na fali tatrzańskiej. Wierzymy, że teraz też szybuje ponad nami, nie musząc martwić się już o nieodpowiednie warunki pogodowe.

Żegnamy Cię, Staszku i dziękujemy, że mieliśmy okazję się spotkać.

Zespół firmy PRODART

Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO