ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Augmented Reality

Przekształcanie współpracy nad projektem

Rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality – AR) jest wciągająca, fascynująca i prosta: stanowi połączenie między światem fizycznym i cyfrowym. Jest też newralgicznym elementem Przemysłu 4.0 i następnej transformacji cyfrowej.

Wyobraź sobie, co możesz zrobić… Może spotkanie projektowe, w którego trakcie możesz zobaczyć swój produkt w rzeczywistej skali. Takie, gdzie jednym kliknięciem przywołujesz reprezentację 3D produktu. Daje Ci to możliwość wytłumaczenia innym swoich pomysłów i wykrycia problemów – lub okazji – na wcześniejszym etapie projektowania. Nie potrzebujesz też tak dużej liczby prototypów. Użytkownicy znajdujący się tysiące kilometrów dalej mogą faktycznie obejrzeć model ze wszystkich stron i szybko i łatwo przekazać Ci swoje opinie. Klienci mogą dokładnie zobaczyć, co zamierzasz.

Grafika przedstawiająca model ładowarki wyświetlony w rzeczywistości rozszerzonej
Model ładowarki wyświetlony w rzeczywistości rozszerzonej

Rzeczywistość rozszerzona już zmienia samą naturę współpracy podczas projektowania produktów. Dzięki rozwiązaniu Creo AR Design Share, które jest zintegrowane z każdym stanowiskiem Creo i systemu Windchill, firmy mogą zmienić swój proces projektowania i korzystać z tej transformacyjnej technologii bazującej na rozwiązaniach chmurowych.  Dołącz do producentów i projektantów, którzy szybciej tworzą kolejne iteracje produktów, wykonują mniej prototypów, przeprowadzają bardziej wnikliwe oceny projektów i szybciej osiągają najlepsze wyniki.

Grafika przedstawiająca publikowanie modelu do AR z poziomu Creo Parametric.
Zaprojektowany model można łatwo opublikować do rzeczywistości rozszerzonej bezpośrednio z Creo Parametric

Korzyści, jakie daje Creo Augmented Reality

  • Skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek: uprość proces podejmowania decyzji za pomocą przejrzystej wizualizacji wyglądu i działania produktu.
  • Niższe koszty związane z prototypowaniem: znacznie zmniejsz liczbę fizycznych prototypów potrzebnych w procesie zatwierdzania projektu.
  • Poprawiony wkład ze strony klienta: wykorzystaj AR, żeby zaobserwować, jak klienci szybciej wchodzą w interakcję z produktami, obniżając związane z tym koszty i poprawiając jakość uzyskanych informacji.
  • Uproszczona obsługa w terenie: zlikwidowanie konieczności noszenia przez techników ciężkich segregatorów czy oglądania filmów szkoleniowych i połączenie w to miejsce podręczników serwisowych z rzeczywistością sprawi, że naprawy i unowocześnianie produktów będzie jeszcze szybsze.
  • Zoptymalizowana wydajność produktu: zadbaj o to, żeby arkusze tras, schematy, specyfikacje i wymagania były zawsze aktualne i wykorzystaj możliwości AR, żeby poprowadzić pracowników przez cały proces montażu.
  • Szkolenie: za pomocą rzeczywistości rozszerzonej pracownicy mogą zanurzyć się w interaktywnej symulacji treningowej i ukończyć certyfikacje szybciej niż z użyciem poprzednich metod szkoleniowych.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO