ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Flexible Modeling

Szybkie zmiany w zaawansowanym stadium projektu

Nic tak nie zakłóca pracy, jak zmiana projektu w zaawansowanym stadium rozwoju czy uzyskanie istotnych modeli, pochodzących z innych systemów CAD. Kto wie, jakie frustracje czekają Cię tym razem? Może trzeba będzie odłożyć plany zoptymalizowania projektu, ponieważ będziesz odtwarzać model od podstaw.

Ale możesz też zastosować podejście modelowania bezpośredniego bez opuszczania środowiska parametrycznego. To lekka i elastyczna strategia projektowa, która jest szybka. Jeżeli chcesz zmodyfikować geometrię, kliknij i przeciągnij albo wpisz nową wartość liczbową. I tyle. Potraktuj to jak strategię, która przyspieszy Twój proces projektowania, oszczędzi pieniądze i uratuje plany na weekend.

Grafika przedstawiająca przesuwanie ściany modelu z wykorzystaniem Creo Flexible Modeling.
Przesuwanie geometrii za pomocą uchwytu 3D.

Rozszerzenie Creo Flexible Modeling (FMX), dołączone do Creo Parametric, to potężny zestaw narzędzi modelowania bezpośredniego do wprowadzania tych szybkich i prostych zmian w modelach parametrycznych oraz w modelach z innych systemów CAD. Możesz bezpośrednio edytować modele stworzone w Creo Parametric bez utraty założeń projektowych. Nie wiesz, jak model został zbudowany? Żaden problem. Creo FMX może dodać albo zmienić założenia projektowe. A pracować będziesz szybko, ponieważ narzędzia są łatwe w użyciu. Wkrótce będziesz cieszyć się łatwiejszą współpracą z zespołem i dostawcami, być może usuwając cechy z modeli używanych przez kolegów na dalszym etapie produkcji albo oszczędzając czas, ponieważ będą mogli zrobić to sami. Teraz możesz wprowadzać jakie chcesz zmiany szybko, łatwo i na własnych warunkach.

Grafika przedstawiająca edytowanie istniejąego szyku geometrii za pomocą Creo Flexible Modeling.
Rozpoznawanie szyku w importowanym modelu i propagowanie zmian

Oprócz tego zestaw oprogramowania Creo oferuje też samodzielne aplikacje dla użytkowników szukających dedykowanych możliwości modelowania bezpośredniego.

Creo Direct: idealne narzędzie dla użytkowników, którzy nie są ekspertami CAD. Łatwe w użyciu i i odpowiednie dla każdego członka dużego zespołu produkcyjnego.

Rozszerzenie Creo Flexible Modeling w akcji

Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO