ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Flow Analysis

Analiza przepływów w zasięgu ręki

Rozszerzenie Creo Flow Analysis to kompletne rozwiązanie z dziedziny CFD (Computational Fluid Dynamics – obliczeniowej dynamiki płynów) dostępne teraz dla użytkownika CAD. Z jego pomocą odszukasz i naprawisz problemy związane z przepływem cieczy lub gazów w Twoich produktach, zanim zaczniesz inwestować w fizyczne prototypy.

Brak wczesnych wyników analiz może spowodować błędy, zmiany pod koniec cyklu projektowania, a nawet utylizację całego projektu. Dzięki zintegrowaniu Creo Flow Analysis z procesem projektowania, możesz przeprowadzać analizy w znajomym środowisku modelowania Creo, używając tego samego interfejsu użytkownika.

Grafika przedstawiająca analizę przepływu powietrza wokół motocykla.
Analiza przepływu powietrza wokół motocykla

Aby dostarczyć swoim użytkownikom możliwości analiz przepływów, firma PTC nawiązała współpracę z firmą Simerics, liderem na rynku oprogramowania do symulacji płynów dla pomp, sprężarek, zaworów, napędów i układów. Dzięki tej współpracy otrzymujesz szybki i bardzo dokładny solver CFD zintegrowany z Creo i zaprojektowany specjalnie dla inżyniera i konstruktora.

Grafika przedstawiająca wyniki analizy przepływu wyświetlane bezpośrednio w interfejsie Creo.
Wyniki analizy przepływu wyświetlane bezpośrednio w interfejsie Creo.

Korzyści, jakie daje Creo Flow Analysis

  • Łatwość użycia: pracuj w znajomym interfejsie Creo, bez konieczności przechodzenia do zupełnie innego środowiska.
  • Wbudowane możliwości CAD i CFD: niewidoczna integracja pomiędzy narzędziami CAD i CFD, dzięki której unikniesz przenoszenia danych i w pełni wykorzystasz asocjatywność z modelem CAD.
  • Łatwość tworzenia modelu: jednoetapowe tworzenie domen ciał stałych i czynników; automatyczne tworzenie wydajnej, wysokiej jakości siatki, która zachowuje kształt i proporcje; kompleksowa fizyka.
  • Szybsza realizacja: autorski algorytm skraca czas wykonywania i uzyskania zbieżności na wielu rdzeniach.
  • Skalowalność: trzy pakiety o różnych poziomach możliwości, odpowiednie dla inżyniera bądź analityka.

Rozszerzenie Creo Flow Analysis w akcji

Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO