ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Nowości
w Creo 9.0

Nowości w Creo 9.0

Creo 9 zawiera wiele usprawnień dotyczących produktywności i użyteczności, które pomogą Ci przygotować jak najlepsze projekty w krótszym czasie. Wprowadzone zostały nowe narzędzia służące do zarządzania, manipulowania i zrozumienia modeli CAD. Creo 8 kontynuuje również usprawnianie narzędzi związanych z ergonomią, MBD (Model-Based Definition), symulacjami, projektowaniem generatywnym oraz wytwarzaniem przyrostowym/obróbką ubytkową.

Użyteczność i produktywność

Nowe usprawnienia produktywności i użyteczności wprowadzone dzięki sugestiom klientów pomogą Ci w uproszczeniu codziennej pracy. Zarządzanie drzewem modelu jeszcze nigdy nie było tak łatwe, a nowa funkcja podziału powierzchni umożliwia lepsze przeprowadzanie analiz i projektowanie. Ulepszenia w Szkicowniku, projektowaniu wieloobiektowym (multibody), funkcji Freestyle i ECAD sprawią, że codzienna praca będzie jeszcze prostsza i szybsza.

Ulepszenia MBD i dokumentacji płaskiej

Usprawnione narzędzia do cyfrowej definicji produktu pomogą Ci poczynić postępy w działaniach dotyczących MBD i przygotowywania dokumentacji. Semantyczne PMI i symbole są zgodne z najnowszymi standardami ASME/ISO, dzięki czemu można przekazywać kolejnym użytkownikom więcej informacji. Nowe symbole spoin i schematy kreskowania przekrojów ułatwiają tworzenie dokumentacji. Z pomocą tych potężnych narzędzi MBD łatwiej i czytelniej przekażesz więcej informacji.

Projektowanie ergonomiczne, manekin i pole widzenia

Twój zespół z pewnością doceni usprawnienia związane z projektowaniem pod kątem ergonomii oraz narzędzia do analizy pola widzenia. Obecnie możesz też skonfigurować wymiary manekina oraz łatwiej manipulować jego postawą. Pojawiły się nawet nowe narzędzia umożliwiające analizowanie pola widzenia manekina. Te usprawnienia wprowadzone w odpowiedzi na sugestie klientów sprawią, że z łatwością opracujesz lepsze rozwiązania w swoich produktach.

Usprawnienia symulacji i projektowania generatywnego

Ulepsz swoje produkty, korzystając z usprawnionych narzędzi do symulacji i projektowania generatywnego. CSL wprowadza analizę wielu zjawisk fizycznych, dzięki czemu możesz jednocześnie przeprowadzać analizy wytrzymałościowe i termiczne. Creo Ansys Simulation oraz Creo Flow Analysis są jeszcze potężniejsze i łatwiejsze w użyciu. Obecnie możesz też projektować generatywnie z optymalizacją modalną i pod kątem wybranego współczynnika bezpieczeństwa, aby uzyskać pożądaną charakterystykę częstotliwościową danego materiału.

Postępy w wytwarzaniu przyrostowym i ubytkowym

Zarówno w wytwarzaniu przyrostowym, jak i obróbce ubytkowej wprowadzono cenne usprawnienia. W wytwarzaniu przyrostowym usprawniono tworzenie struktur stochastycznych i definiowanych przez użytkownika oraz struktur wspornikowych. Zmiany w obróbce ubytkowej obejmują usprawnienia 5-osiowych zabiegów wykończeniowych, toczenia i opracowywania form oraz adaptacyjne prędkości posuwów podczas frezowania. Zmiany te ułatwią Ci przygotowywanie wysokiej jakości produktów możliwych do wytworzenia.

Więcej na temat nowości w Creo 9.0

Zacznij pracę z Creo już teraz! Pora projektować jak należy.

Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO