ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Advanced Assembly

Uprość projektowanie, zarządzanie i udostępnianie dużych zespołów
Grafika obrazująca wykorzystanie szkieletów podczas budowania zespołu.
Zastosowanie szkieletów podczas zaawansowanego budowania zespołu

Inżynieria współbieżna to strategia projektowania produktu, w której różne etapy prac inżynierskich odbywają się w tym samym czasie, a nie jeden po drugim. Wdrożenie takiej strategii przyspiesza rozwój produktu, pozwala na szybsze wprowadzenie produktu na rynek i obniża koszty.

Z drugiej strony ciężko o tym pamiętać w te dni, w które prace inżynierskie zespołu są bardziej chaotyczne niż współbieżne. Spójrz prawdzie w oczy: pomimo wszystkich utalentowanych ludzi pracujących nad projektem, produktywność nie jest taka, jaka powinna być.

Narzędzia projektowania „od ogółu do szczegółu” (ang. Top-Down Design) umożliwiają Tobie – głównemu konstruktorowi – rozplanowanie szkieletu zespołu, żeby wszyscy mieli wspólną bazę do pracy. Możesz także zadbać o to, żeby kluczowe informacje projektowe zostały włączone do poszczególnych podzespołów. Konstruktorzy mogą następnie pracować równolegle – bez obawy o wzajemne nadpisanie swoich plików. A gdy zmienisz podstawowe założenia projektowe, poszczególne podzespoły dopasują się do tej zmiany.

Rozszerzenie Creo Advanced Assembly (AAX)

Dokumentacja procesu montażu przygotowana z pomocą rozszerzenia Creo Advanced Assembly.
Moduł zaawansowanych zespołów umożliwia też dokumentowanie etapów montażu

Creo Advanced Assembly (AAX), rozszerzenie do Creo Parametric, to doskonałe narzędzie dla konstruktorów pracujących z dużymi zespołami. Oferuje ono wiele specjalistycznych funkcji, które znacząco ułatwiają projektowanie nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji i zarządzanie nimi. Uprościsz w ten sposób przepływ informacji, dzięki czemu szybciej uzyskasz optymalny projekt, obejmujący nawet niestandardowe, skonfigurowane zgodnie z wymaganiami klienta, rozwiązania.

Wykorzystując szkielety i zaawansowane funkcje kopiowania geometrii pomiędzy modelami, z łatwością podzielisz model na osobne części. Poszczególne komponenty można następnie projektować w kontekście ogólnej struktury zespołu. W przypadku edytowania (lub innej zmiany) tych części, zespół zostanie automatycznie zaktualizowany. Znacznie upraszcza to zarządzanie wszelkimi zależnościami pomiędzy istniejącymi komponentami.

Możliwości Creo Advanced Assembly

 • Narzędzia do projektowania Top-Down.
  Zaplanuj strukturę zespołu, używając szkieletów, a następnie opublikuj i kontroluj to, jak podzespoły i części współpracują ze sobą.
 • Uprość duże zespoły.
  Twórz uproszczone części kopertowe, żeby zastąpić nimi szczegółowe zespoły i poprawić wydajność pracy z modelem zespołu.
 • Zaplanuj proces montażu.
  Uprość komunikację pomiędzy działem konstrukcyjnym i produkcyjnym, żeby obniżyć koszty.
 • Przeglądarka referencji i kontrola referencji.
  Badaj referencje i zależności między modelami, żeby zrozumieć zamierzenia projektowe i ich przepływ pomiędzy komponentami.

Creo Design Advanced – najlepszy pakiet 3D CAD dla projektujących duże zespoły

Rozszerzenie Creo Advanced Assembly wchodzi również w skład naszego pakietu do projektowania 3D – Creo Design Advanced. Pakiet ten zawiera dodatkowe funkcje względem podstawowego pakietu Creo Design Essentials, które czynią go najlepszym wyborem dla konstruktorów projektujących duże zespoły. Zobacz, co Creo Design Advanced ma do zaoferowania.

Poznaj pakiet Creo Design Advanced

Dowiedz się więcej

Przeczytaj nasze artykuły opisujące wybrane możliwości tego rozszerzenia.

Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo Advanced Assembly? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO