ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Behavioral Modeling

Z łatwością zoptymalizuj swoje projekty
Grafika przedstawiająca przebieg wyszukiwania za pomocą narzędzi Creo Behavioral Modeling żądanego pola przekroju na długości krzywej.
Poszukiwanie żądanego pola przekroju wzdłuż krzywej za pomocą Creo BMX

Jeżeli nie czujesz wyjątkowego przywiązania do drenującego budżet testowania metodą prób i błędów, z pewnością uznasz, że zoptymalizowanie konstrukcji przed wykonaniem prototypu ma sens. Oszczędzasz czas, pieniądze i unikasz wielu niezręcznych spotkań, nie wspominając o szybszym wejściu na rynek po niższych kosztach z produktem działającym zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Czy nie byłoby świetnie, gdyby oprogramowanie CAD potrafiło automatycznie wyznaczyć najlepszy projekt w ramach podanych mu parametrów? Bez poświęcania dni na uzyskanie wyniku? Twoje życzenie spełni Creo Behavioral Modeling (BMX), rozszerzenie do Creo Parametric. Pożegnaj godziny poświęcone na stopniowe wprowadzanie zmian w projekcie – i to niepokojące uczucie, że i tak nie udało się uzyskać optymalnego wyniku.

Dzięki Creo Behavioral Modeling automatycznie uzyskasz najlepszy projekt, dzięki wykorzystaniu trzech kluczowych możliwości: badań projektowych, inteligentnych modeli i otwartego środowiska, w którym wykorzystasz wyniki wyznaczone w zewnętrznym oprogramowaniu.

Grafika przedstawiająca wyniki analizy optymalizacji objętości zbiornika paliwa przeprowadzonej za pomocą Creo Behavioral Modeling.
Weryfikacja objętości zbiornika paliwa

Za pomocą Creo BMX możesz tak zoptymalizować parametry, żeby osiągnąć cel. Proces jest prosty: zdefiniuj parametry, zakresy, jeżeli części Twojego projektu są elastyczne, i cele projektowe. Creo BMX przetestuje wszystkie iteracje, żeby znaleźć wykonalne rozwiązania, które możesz zaakceptować, odrzucić albo wykorzystać jako podstawę do dalszych eksperymentów. Dlaczego by nie sprawdzić różnych scenariuszy? Z łatwością możesz też wprowadzić wyniki obliczeń z PTC Mathcad albo innego oprogramowania, żeby bezpośrednio sterować projektem, bez monotonnego i ryzykownego ręcznego przenoszenia danych. W miarę rozwoju projektu Creo BMX wykorzystuje wyniki wcześniejszych analiz, tworząc „inteligentny” projekt.

Z pomocą Creo BMX otrzymujesz zoptymalizowany projekt za ułamek wysiłku, czasu i kosztów, jaki należałoby ponieść w przeciwnym wypadku.

Możliwości Creo Behavioral Modeling

  • Inteligentne modele.
    Ujęcie w modelu informacji projektowych, dzięki czemu model zyskuje wbudowaną inteligencję pozwalającą na faktyczne zrozumienie jego funkcji.
  • Badania projektowe sterowane celami.
    Zdefiniowanie celów konstrukcyjnych, obszarów zmiany projektu i automatyczne analizowanie nieskończonej liczby iteracji w celu uzyskania najlepszego rozwiązania.
  • Otwarte środowisko.
    Możliwość wykorzystania podczas obliczeń wyników pochodzących z innych rozwiązań z rodziny Creo oraz z oprogramowania zewnętrznego.

Creo Design Advanced Professional – pakiet dla zaawansowanego projektanta 3D CAD

Rozszerzenie Creo Behavioral Modeling jest dostępne w zaawansowanym pakiecie do projektowania 3D – Creo Design Advanced Professional oraz jako samodzielne rozszerzenie do niższych pakietów. Creo Design Advanced Professional to bardzo bogato wyposażony pakiet do projektowania 3D, łączący w sobie zaawansowane narzędzia do projektowania i wytwarzania. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Advanced Professional

Dowiedz się więcej

Przeczytaj nasze artykuły opisujące wybrane możliwości tego rozszerzenia.

Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo Behavioral Modeling? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO