ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Design Exploration

Eksploruj alternatywne warianty swojego projektu
i bezpiecznie analizuj wpływ zmian projektowych
Grafika przedstawiająca drzewo punktów kontrolnych sesji Design Exploration oraz alternatywne warianty modelu.
Creo Design Exploration to szybkie i łatwe eksplorowanie wielu alternatywnych ścieżek rozwoju projektu.

Jeżeli zastanowisz się nad swoim aktualnym schematem pracy, to przypuszczalnie okaże się, że do najlepszego pomysłu dochodzisz wieloma różnymi „ścieżkami” projektu, budując „odgałęzienia”. Być może tworzysz też wiele plików, po jednym dla każdej alternatywnej wersji projektu.

To wiele ręcznej pracy, a na horyzoncie jest jej jeszcze więcej, gdy pracujesz nad prezentacjami dla (wielu) ocen projektów albo próbujesz cofnąć się do tego pomysłu sprzed tygodnia.

Aby ułatwić Ci tę pracę powstało Creo Design Exploration (DEX). Creo DEX to rozszerzenie do Creo Parametric, które umożliwia Ci wypróbowanie nowych pomysłów, zbadanie alternatywnych wersji w ramach istniejących projektów i rejestrowanie na bieżąco punktów decyzyjnych.

Wszystko sprowadza się do eksploracji: nie ryzykujesz utraty oryginalnego projektu, nie musisz też wprowadzać na stałe żadnych zmian. Możesz robić, co tylko zechcesz.

Z pomocą Creo DEX możesz szybko budować alternatywne wersje i przechowywać wszystkie informacje wewnątrz pliku oryginalnego modelu. Oprogramowanie ułatwia stworzenie dowolnej liczby odgałęzień, modyfikacji i punktów kontrolnych – a wszystko to bez nadpisywania oryginalnego projektu. Teraz, gdy cykl rozwoju produktu przyspieszy, Twoja następna ocena projektu będzie szybsza, a praca zostanie zachowana, dzięki czemu Twoi koledzy będą mogli ją wykorzystać w swoich projektach. Zachowaj swoją energię na dotarcie do najlepszego projektu, a zadania administracyjne zostaw Creo DEX.

Grafika przedstawiająca schemat blokowy przykładowej sesji Creo Design Exploration.
Przykładowy przebieg sesji DEX

Creo Design Exploration to również bezpieczne badanie zmian projektowych. Zwłaszcza w przypadku projektowania „od ogółu do szczegółu” (ang. Top-Down) istotna jest wiedza co zostało zmienione i w którym miejscu. Z Creo DEX to proste; system powiadomi Cię, w którym modelu wystąpiły zmiany i umożliwi łatwe odszukanie go.

Co więcej, zanim zdecydujesz się na wprowadzenie zmiany, możesz zweryfikować, co uległo zmianie. Creo DEX pokaże Ci zmienioną geometrię, a nawet pozwoli prześledzić efekt zmiany. A wszystko to bez konieczności wprowadzania jej na stałe do modelu. Dzięki temu unikatowemu podejściu będziesz pracować znacznie szybciej i pewniej, wiedząc, że dzięki Creo DEX nie ryzykujesz nadpisania istniejących modeli.

Możliwości Creo Design Exploration

Creo Design Essentials – najbardziej rozbudowany pakiet podstawowy 3d CAD

Rozszerzenie Creo Design Exploration wchodzi również w skład podstawowego pakietu do projektowania 3D – Creo Design Essentials. Jest to obecnie najbardziej rozbudowany pakiet podstawowy dostępny wśród narzędzi do projektowania 3D. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Essentials

Dowiedz się więcej

Przeczytaj nasze artykuły opisujące wybrane możliwości tego rozszerzenia.

Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo Design Exploration? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO