ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Flexible Modeling

Edytuj bezpośrednio geometrię, szybko wprowadzając zmiany
i odtwarzając założenia projektowe w modelach importowanych
Grafika przedstawiająca przesuwanie ściany modelu z wykorzystaniem Creo Flexible Modeling.
Przesuwanie geometrii za pomocą uchwytu 3D.

Nic tak nie zakłóca pracy, jak zmiana projektu w zaawansowanym stadium rozwoju czy uzyskanie istotnych modeli, pochodzących z innych systemów CAD. Kto wie, jakie frustracje czekają Cię tym razem? Może trzeba będzie odłożyć plany zoptymalizowania projektu, ponieważ będziesz odtwarzać model od podstaw.

Ale możesz też zastosować podejście modelowania bezpośredniego bez opuszczania środowiska parametrycznego. To lekka i elastyczna strategia projektowa, która jest szybka. Jeżeli chcesz zmodyfikować geometrię, kliknij i przeciągnij albo wpisz nową wartość liczbową. I tyle. Potraktuj to jak strategię, która przyspieszy Twój proces projektowania, oszczędzi pieniądze i uratuje plany na weekend.

Grafika przedstawiająca edytowanie istniejąego szyku geometrii za pomocą Creo Flexible Modeling.
Rozpoznawanie szyku w importowanym modelu i propagowanie zmian

Rozszerzenie Creo Flexible Modeling (FMX), dołączone do Creo Parametric, to potężny zestaw narzędzi modelowania bezpośredniego do wprowadzania tych szybkich i prostych zmian w modelach parametrycznych oraz w modelach z innych systemów CAD. Możesz bezpośrednio edytować modele stworzone w Creo Parametric bez utraty założeń projektowych. Nie wiesz, jak model został zbudowany? Żaden problem. Creo FMX może dodać albo zmienić założenia projektowe. A pracować będziesz szybko, ponieważ narzędzia są łatwe w użyciu. Wkrótce będziesz cieszyć się łatwiejszą współpracą z zespołem i dostawcami, być może usuwając cechy z modeli używanych przez kolegów na dalszym etapie produkcji albo oszczędzając czas, ponieważ będą mogli zrobić to sami. Teraz możesz wprowadzać jakie chcesz zmiany szybko, łatwo i na własnych warunkach.

Możliwości Creo Flexible Modeling

  • Edycja starych lub nieaktualnych założeń projektowych.
    Edytuj geometrię importowaną i wprowadź w niej nowe założenia projektowe, żeby oszczędzić czas poświęcony na odtwarzanie parametrycznego modelu.
  • Edycja historycznych modeli parametrycznych.
    Łatwo i szybko zmieniaj i edytuj założenia projektowe w modelach parametrycznych sprzed wielu lat, unikając konieczności zagłębiania się  w historię ich stworzenia i śledzenia istniejących zależności.
  • Awaryjne zmiany we wszystkich modelach.
    Wprowadzaj szybko zmiany na ostatnich etapach projektowania bez konieczności analizowania istniejących założeń projektowych.

Creo Design Essentials – najbardziej rozbudowany pakiet podstawowy 3d CAD

Rozszerzenie Creo Flexible Modeling wchodzi również w skład podstawowego pakietu do projektowania 3D – Creo Design Essentials. Jest to obecnie najbardziej rozbudowany pakiet podstawowy dostępny wśród narzędzi do projektowania 3D. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Essentials
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat modelowania bezpośredniego i Creo Flexible Modeling? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO