ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Layout

Wykorzystaj w pełni swoje projekty koncepcyjne 2D
Grafika obrazująca wykorzystanie danych 2D z Creo Layout do przygotowania geometrii 3D.
Wykorzystanie danych 2D z Creo Layout do przygotowania geometrii 3D.

Aby skrócić czas projektowania i zredukować koszty, zespoły zajmujące się rozwojem produktów muszą nieustannie upraszczać procesy projektowania koncepcyjnego i szczegółowego. Jednak obecnie wiele koncepcji powstaje w narzędziu 2D CAD. Następnie są one przenoszone do osobnego narzędzia 3D CAD lub przekazywane do innego działu, który wykona to zadanie. Odtwarzanie danych 2D w narzędziu 3D to strata czasu i większa możliwość wystąpienia błędów spowodowana zmianą systemów projektowych.

Projekt koncepcyjny skrzyni biegów przygotowany w Creo Layout.
Projekt koncepcyjny skrzyni biegów przygotowany w Creo Layout.

Creo Layout to proste w obsłudze rozszerzenie 2D CAD do Creo Parametric, które pozwala Twojemu zespołowi wykorzystać do projektowania produktu zalety narzędzi 2D i 3D CAD. Z łatwością możesz stworzyć szczegółowe koncepcje w dwóch wymiarach, uzupełnione o takie informacje, jak wymiary, notatki itd. Następnie, na podstawie tych samych danych 2D, możesz stworzyć równie szczegółowe modele trójwymiarowe bez zmieniania systemów CAD albo przekazywania danych 2D specjalistom 3D CAD. Zamiast tego wykorzystasz dane 2D, żeby stworzyć poprawne modele 3D, dokładnie odzwierciedlające pierwotne założenia projektowe, a dzięki automatyzacji procesu możesz mieć pewność, że Twoje modele CAD zostaną zawsze bezproblemowo zaktualizowane.

Możliwości Creo Layout

  • Tworzenie projektów 2D wykorzystywanych do budowania modeli 3D w Creo Parametric.
  • Pełen zestaw narzędzi do tworzenia, edycji i zarządzania geometrią 2D, umożliwiający łatwe ujęcie założeń projektowych.
  • Elastyczność łatwego tworzenia kolejnych koncepcji projektu dzięki pełnemu lub częściowemu utwierdzeniu albo całkowitemu niedookreśleniu projektu 2D.
  • Ograniczenie błędów i opóźnień wynikających z konieczność interpretacji i odtwarzania projektów w 3D.
  • Wykorzystanie istniejących danych 2D w formatach DWG, DXF, IGES oraz przekrojów modeli 3D stworzonych w Creo Parametric.
  • Wykorzystywanie rysunków płaskich na późniejszych etapach projektowania konstrukcji i zespołów.
  • Zarządzanie propagacją zmian z projektu 2D do modeli 3D poprzez zastosowanie kontroli aktualizacji.

Creo Design Advanced Professional – pakiet dla zaawansowanego projektanta 3D CAD

Rozszerzenie Creo Layout jest dostępne w zaawansowanym pakiecie do projektowania 3D – Creo Design Advanced Professional oraz jako samodzielne rozszerzenie do niższych pakietów. Creo Design Advanced Professional to bardzo bogato wyposażony pakiet do projektowania 3D, łączący w sobie zaawansowane narzędzia do projektowania i wytwarzania. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Advanced Professional
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo Layout? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO