ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo NC Sheetmetal

Zoptymalizuj wytwarzanie elementów blaszanych
Grafika przedstawiająca rozmieszczenie elementów blaszanych do wycięcia z arkusza, przygotowane za pomocą rozszerzenia Creo NC Sheetmetal.
Elementy blaszane do wycięcia z pojedynczego arkusza.

Blachy to metal (zwłaszcza aluminium) formowany w płaskie arkusze poprzez kucie, walcowanie albo wyciąganie. Są jednym z najpowszechniejszych materiałów konstrukcyjnych, ponieważ są wytrzymałe, lekkie i względnie tanie. Blachę można wycinać, giąć i formować w różne kształty.

Najważniejsze problemy podczas pracy z blachami? Wydajne wykorzystanie materiałów i projekt zoptymalizowany pod kątem produkcji. Creo Parametric może w tym pomóc.

Rozszerzenie Creo NC Sheetmetal rozwiązuje problemy produkcyjne występujące na halach i pomaga Ci w ulepszeniu produktywności poprzez automatyczne tworzenie i optymalizowanie ścieżek narzędzi z pomocą standardowych narzędzi i wykrojników. Dzięki inteligentnemu zagnieżdżaniu natomiast możesz zmaksymalizować wykorzystanie arkusza blachy, obniżyć koszty odpadów i materiału oraz skrócić czasy realizacji.

Grafika przedstawiająca podgląd zagnieżdżenia elementów na arkuszu blachy.
Podgląd zagnieżdżenia elementów na arkuszu blachy.

Rozszerzenie Creo NC Sheetmetal ma tę przewagę nad zewnętrznymi rozwiązaniami CAM, że jest całkowicie zintegrowane z modelami blach zaprojektowanymi w Creo. Oznacza to, że wszystkie modele są w pełni asocjatywne, co umożliwia projektowanie współbieżne, przyspiesza przenoszenie zmian projektowych na produkcję i zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów wynikających z konwertowania danych.

Możliwości Creo NC Sheetmetal

  • Programowanie wykrawarek CNC oraz maszyn do cięcia laserowego/plazmowego lub konturowania,
  • Praca z natywnymi modelami blaszanymi Creo Parametric oraz modelami 2D/3D importowanymi z innych aplikacji,
  • Inteligentne rozmieszczanie części na arkuszu blachy w celu zminimalizowania strat materiału.

Creo Design Premium – Wyjątkowy pakiet do zaawansowanego projektowania 3D

Rozszerzenie Creo NC Sheetmetal jest dostępne w zaawansowanym pakiecie do projektowania 3D – Creo Design Premium oraz jako samodzielne rozszerzenie do niższych pakietów. Creo Design Premium to bardzo bogato wyposażony pakiet do projektowania 3D, łączący w sobie zaawansowane narzędzia do projektowania i wytwarzania. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Premium
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo NC Sheetmetal? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO