ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Flow Analysis

Weź CFD w swoje ręce
Grafika przedstawiająca analizę przepływu powietrza wokół motocykla.
Analiza przepływu powietrza wokół motocykla

Rozszerzenie Creo Flow Analysis to kompletne rozwiązanie z dziedziny CFD (Computational Fluid Dynamics – obliczeniowej dynamiki płynów) dostępne teraz dla użytkownika CAD. Z jego pomocą odszukasz i naprawisz problemy związane z przepływem cieczy lub gazów w Twoich produktach, zanim zaczniesz inwestować w fizyczne prototypy.

Brak wczesnych wyników analiz może spowodować błędy, zmiany pod koniec cyklu projektowania, a nawet utylizację całego projektu. Dzięki zintegrowaniu Creo Flow Analysis z procesem projektowania, możesz przeprowadzać analizy w znajomym środowisku modelowania Creo, używając tego samego interfejsu użytkownika.

Grafika przedstawiająca wyniki analizy przepływu (CFD) wyświetlane bezpośrednio w interfejsie Creo.
Wyniki analizy przepływu wyświetlane bezpośrednio w interfejsie Creo.

Aby dostarczyć swoim użytkownikom możliwości analiz przepływów, firma PTC nawiązała współpracę z firmą Simerics, liderem na rynku oprogramowania do symulacji płynów dla pomp, sprężarek, zaworów, napędów i układów. Dzięki tej współpracy otrzymujesz zintegrowany z Creo szybki i bardzo dokładny solver CFD zaprojektowany specjalnie dla inżyniera i konstruktora.

Możliwości Creo Flow Analysis

 • Łatwość użycia.
  Pracuj w znajomym interfejsie Creo, bez konieczności przechodzenia do zupełnie innego środowiska.
 • Wbudowane możliwości CAD i CFD.
  Niewidoczna integracja pomiędzy narzędziami CAD i CFD, dzięki której unikniesz przenoszenia danych i w pełni wykorzystasz asocjatywność z modelem CAD.
 • Łatwość tworzenia modelu.
  Jednoetapowe tworzenie domen ciał stałych i czynników; automatyczne tworzenie wydajnej, wysokiej jakości siatki, która zachowuje kształt i proporcje; kompleksowa fizyka.
 • Szybsza realizacja.
  Autorski algorytm skraca czas wykonywania i uzyskania zbieżności na wielu rdzeniach.
 • Skalowalność.
  Trzy pakiety o różnych poziomach możliwości, odpowiednie dla inżyniera bądź analityka.

Creo Design Premium – Wyjątkowy pakiet do zaawansowanego projektowania 3D

Rozszerzenie Creo Flow Analysis jest dostępne w zaawansowanym pakiecie do projektowania 3D – Creo Design Premium oraz jako samodzielne rozszerzenie do pozostałych pakietów. Creo Design Premium to bardzo bogato wyposażony pakiet do projektowania 3D, łączący w sobie zaawansowane narzędzia do projektowania i wytwarzania. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Premium

Dowiedz się więcej:

Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo Flow Analysis? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO