ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Options Modeler

Twórz wiele konfiguracji jednego produktu
Grafika przedstawiająca konfigurator produktu bazujący na opcjach zdefiniowanych za pomocą Creo Options Modeler.
Łączenie różnych opcji w celu stworzenia jednej konfiguracji produktu

Konfigurowalny projekt to taki, dla którego dostępne są różne opcje dla każdej wariacji. Każdy wariant projektowy jest samodzielnym produktem. Ponowne wykorzystanie platform, modułów i części ma sens: kosztuje mniej, wykorzystuje to, co już masz i znasz oraz pozwala zaspokoić zapotrzebowanie klienta na „spersonalizowane” produkty. Jeden rower może stać się setką różnych modeli dzięki modułowym elementom.

Ale korzyści z efektywności i niższych kosztów odniesiesz tylko wtedy, jeżeli jesteś w stanie szybko stworzyć działające konfiguracje produktu. Podejście bazujące na arkuszach kalkulacyjnych i plikach CAD sprawdzi się przez chwilę, ale są to względnie nieformalne sposoby łączenia potencjalnie działających opcji z modelami CAD. Kiedy ostatni raz próbowałeś nieformalnie załatwić kluczowy proces biznesowy? No właśnie.

Grafika przedstawiająca konfigurowanie wariantów łopaty ładowarki w module Options Modeler.
Konfigurowanie wariantów łopaty ładowarki

Creo Options Modeler, rozszerzenie do Creo Parametric, umożliwia Ci tworzenie konfigurowalnych struktur i pracę z nimi. Gdy połączysz Creo Options Modeler z systemem Windchill, możesz łatwo zarządzać skomplikowaną logiką konfiguracji, uwzględniając treści pochodzące z oprogramowania PTC albo z aplikacji firm trzecich.

Rozszerzenie Creo Options Modeler zostało zaprojektowane specjalnie dla konstruktorów specjalizujących się w budowaniu produktów modułowych. To idealne narzędzie do wizualizowania i składania w 3D produktów modułowych niezależnie od całkowitego stopnia skomplikowania konstrukcji. Za jego pomocą można tworzyć spersonalizowane projekty zgodne ze specyfikacją klienta, zachowując ścisłą kontrolę kosztów.

Możliwości Creo Options Modeler

  • Skróć cykle projektowania, tworząc i weryfikując platformy produktów w 3D już na wczesnym etapie projektowania,
  • Ogranicz liczbę błędów procesowych i poprawek inżynierskich dzięki ponownemu wykorzystaniu dostępnych modeli 3D z Creo oraz indywidualnych wykazów części (tabele BOM) z systemu Windchill,
  • Zautomatyzuj tworzenie dowolnego produktu, definiując wspólną architekturę i platformy produktu i usprawnij zarządzanie ich wzajemnym oddziaływaniem i montażem,
  • Wcześniej zoptymalizuj produkty, automatyzując podatne na błędy zadania wymagające ręcznej pracy,
  • Zwiększ produktywność projektowania, poprawiając komunikację z klientami, dostawcami i współpracownikami.

Creo Design Premium Professional – najBOGATSZY pakiet 3d CAD

Rozszerzenie Creo Options Modeler wchodzi również w skład najbogatszego pakietu do projektowania 3D – Creo Design Premium Professional. Jest to najbardziej rozbudowany pakiet o największych możliwościach spośród dostępnych pakietów projektowania 3D. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Premium Professional
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo Options Modeler? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO