ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Piping and Cabling

Zautomatyzuj układanie kabli i instalacji rurowych w 3D
Grafika przedstawiająca rurociąg zaprojektowany z wykorzystaniem Creo Piping and Cabling.
Rurociąg zaprojektowany w Creo Parametric z nałożonymi kierunkami przepływu medium.

Wyznaczenie optymalnej trasy przebiegu okablowania i instalacji rurowych może być jednym z najcięższych elementów projektowania produktu. Bez takiego przebiegu – i towarzyszącej mu krystalicznie czytelnej dokumentacji – koszty produktu szybują do góry, cykl projektowy ulega wydłużeniu, a problemy z jakością zaczynają się nawarstwiać. Potrzebujesz rozwiązania, które będzie częścią Twojego procesu projektowego, a nie uciążliwym obowiązkiem.

Ręczne projektowanie tras wykonuje się najczęściej na późnych etapach projektowania i jest to czasochłonny proces. W rezultacie projektanci często muszą pracować z trasami, które wprawdzie spełniają swoje zadanie, ale nie są optymalne. Wynika to z faktu, że powstały tak późno w całym procesie, że wprowadzenie niezbędnych zmian projektowych, które zoptymalizowałby cały projekt, jest po prostu niepraktyczne. Co więcej, te nieoptymalne projekty często są ciężkie do serwisowania lub pociągają za sobą względnie wysokie koszty produkcji.

Grafika przedstawiająca poprowadzenie przewodu elektrycznego z wykorzystaniem Creo Piping and Cabling.
Poprowadzenie przewodów elektrycznych w konstrukcji mechanicznej.

Rozszerzenie Piping and Cabling (PCX) do Creo Parametric umożliwia Ci szybkie i łatwe tworzenie układów okablowania i orurowania dla dowolnej branży przemysłu. Możesz wyjść od schematu 2D albo, jeżeli wolisz, ułożyć trasy bezpośrednio w środowisku 3D. Niezależnie od wybranej metody Creo PCX umożliwia Ci wykorzystanie danych logicznych ze schematu do zautomatyzowania tworzenia treści 3D. Wszelkie wprowadzone zmiany są odzwierciedlane w dokumentacji produkcyjnej. Skracając cykl projektowania i szybciej wchodząc na rynek, oszczędzisz czas i pieniądze. To trasa, którą warto podążyć.

Pracując ze schematem 2D, możesz szybko zweryfikować ułożenie tras i połączeń, żeby uniknąć błędów. Jeżeli okaże się, że jest potrzebny nowy przewód, łatwo dodasz go w środowisku 2D, wybierając go z biblioteki i tworząc odpowiednie połączenie.

Schematy okablowania i instalacji rurowych zapisane w formacie XML są obsługiwane przez rozszerzenie Creo PCX i można je przechowywać w systemie PTC Windchill. Rozszerzenie Creo Cabling & Piping automatycznie zidentyfikujesbłędy w postaci brakujących złączek i poprosi Cię o naprawienie problemu, aby można było kontynuować układanie trasy. W trakcie projektowania otrzymujesz spójną informację wizualną, dzięki której ograniczysz przenikanie się geometrii i podniesiesz jakość ostatecznego projektu trasy.

Możliwości Creo Piping & Cabling

 • Udokumentuj informacje za pomocą schematu i przygotuj dokumentację produkcyjną
 • Zminimalizuj liczbę błędów i zmniejsz liczbę czasochłonnych zadań, automatyzując ujęcie wszystkich istotnych informacji o układzie, takich jak schemat, wirtualny prototyp czy dokumentacja produkcyjna
 • Zautomatyzuj w pełni układanie tras, by szybko określić optymalną ścieżkę na potrzeby produkcji, kosztorysowania i zdatności do użytku
 • Zagwarantuj narzucenie reguł projektowych i logiki schematu poprzez projekt sterowany specyfikacją
 • Przyspiesz projektowanie dzięki ponownemu wykorzystywaniu standardowych symboli, złączy i armatury przechowywanych w konfigurowalnych bibliotekach
 • Obniż koszty i skróć czas projektowania, ograniczając liczbę przygotowywanych fizycznych prototypów dzięki wirtualnemu wykrywaniu kolizji i zautomatyzowanej weryfikacji możliwości produkcji
 • Podnieś opłacalność produkcji dzięki stosowaniu dokładnej dokumentacji, takiej jak rysunki izometryczne, tabele gięć i wykazy części

Jeżeli chcesz zoptymalizować i zautomatyzować tworzenie dokumentacji płaskiej dla zaprojektowanych wiązek przewodów, wykorzystaj rozszerzenie Creo Harness Manufacturing (HMX).

Rozszerzenie Creo Harness Manufacturing

Dokumentacja płaska wiązki elektrycznej przygotowana za pomocą Creo Harness Manufacturing (HMX).Tworzenie dokumentacji wiązek elektrycznych tradycyjnymi metodami było czasochłonne i drogie, samą swoją naturą ograniczając wybór wykonawcy. Dzięki Creo Harness Manufacturing (HMX) możesz tworzyć spójną dokumentację, którą wykorzysta każdy wykonawca, a zrobisz to kilkoma kliknięciami. Wyobraź sobie efekt, jaki to będzie miało na Twój budżet i termin realizacji, gdy cała dokumentacja jest tworzona wewnątrz firmy i pod Twoją kontrolą. Możesz wrócić do swojej pracy – tworzenia wspaniałych produktów.

Pełna dokumentacja wiązek elektrycznych przygotowana z pomocą Creo HMX.

Rozszerzenie Creo Harness Manufacturing umożliwia znaczne skrócenie czasu potrzebnego na przygotowanie zestandaryzowanej dokumentacji wykonawczej wiązek elektrycznych. Na każdym etapie projektowania możesz przygotować dokumentację produkcyjną, żeby uzyskać najkorzystniejszą ofertę od wykonawcy. Wiele firm wykorzystuje narzędzia do optymalizowania kosztu i wagi wiązki elektrycznej, wymuszając tworzenie wielu iteracji cyfrowych prototypów. Czas na zoptymalizowanie wiązki jest jednak ograniczony ze względu na czas niezbędny na sfinalizowanie projektu, przygotowanie dokumentacji wykonawczej i zakończenie produkcji.

Używając intuicyjnego interfejsu Creo HMX, z łatwością stworzysz dokumentację wykonawczą zgodną ze zdefiniowanym standardem. Oprogramowanie uwzględnia wprowadzone późno zmiany projektowe dzięki zastosowaniu zoptymalizowanego procesu tworzenia dokumentacji i możliwości standaryzacji dokumentacji produkcyjnej. Dodatkowo zoptymalizujesz koszty produkcji i ocenisz wpływ różnych koncepcji poprowadzenia wiązek na możliwości produkcyjne. Możesz też stworzyć dokumentację wykonawczą znacznie wcześniej w procesie projektowania, żeby uzyskać konkurencyjne wyceny od wielu różnych podwykonawców.

Możliwości Creo Harness Manufacturing

 • Intuicyjny i łatwy w użyciu interfejs dopasowany do tworzenia dokumentacji produkcyjnej zgodnej ze zdefiniowanym standardem.
 • Uproszczone podejście do przygotowywania dokumentacji, które poprawia wydajność i produktywność użytkownika.
 • Proste przystosowanie do późno wprowadzonych zmian, przyspieszające projektowanie.
 • Automatyczne tworzenie dokumentacji zgodnie z wybranym standardem.

Creo Design Essentials – najbardziej rozbudowany pakiet podstawowy 3d CAD

Rozszerzenie Creo Piping & Cabling wchodzi również w skład podstawowego pakietu do projektowania 3D – Creo Design Essentials. Jest to obecnie najbardziej rozbudowany pakiet podstawowy dostępny wśród narzędzi do projektowania 3D. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Essentials
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości projektowania układów trasowanych w Creo Parametric? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO