ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Simulation Live

Uzyskaj reakcję w czasie rzeczywistym
na każdą zmianę projektową
Grafika przedstawiająca definiowanie obciążeń i utwierdzeń za pomocą Creo Simulation Live.
Definiowanie modelu obciążeń i utwierdzeń za pomocą Creo Simulation Live

Creo Simulation Live pozwala inżynierom oszczędzić czas i pieniądze, zapewniając im wyniki symulacji w czasie rzeczywistym. Koniec z wielogodzinnym czekaniem na dane, gdy symulacje pochłaniają całą moc obliczeniową komputera. Inżynierowie mogą teraz uzyskać wyniki natychmiast po wprowadzeniu zmian w modelu.

Creo Simulation Live to technologia ANSYS Discovery Live zintegrowana bezpośrednio w Creo. Dotychczas modelowanie i symulacje odbywały się na ogół w osobnych środowiskach. Tworzysz model, przeprowadzasz symulację, modyfikujesz model, przeprowadzasz następną symulację i tak dalej, dopóki nie uzyskasz pożądanych wyników. Ceo Simulation Live to pierwsze na rynku rozwiązanie, które daje konstruktorom CAD możliwość przeprowadzania symulacji MES w czasie rzeczywistym podczas projektowania. Oznacza to, że wyniki symulacji zmieniają się na bieżąco, gdy zmieniasz właściwości fizyczne modelu, edytujesz geometrię czy modyfikujesz właściwości wyświetlania.

Grafika przedstawiająca uzyskiwanie wyników symulacji w czasie rzeczywistym dzięki Creo Simulation Live.
Wyniki symulacji uzyskiwane w czasie rzeczywistym podczas projektowania

Tradycyjna technologia przeprowadzania analiz MES wymagała potężnej mocy obliczeniowej. Creo Simulation Live bazuje na rewolucyjnej technologii solvera opracowanej przez firmę ANSYS, która wykorzystuje do obliczeń równoległe przetwarzanie na procesorze graficznym (tzw. GPU) zamiast na standardowym procesorze. W ten sposób moc obliczeniowa pochodzi z karty graficznej, a Twój komputer pracuje nadal tak szybko, jak zawsze.

Wykorzystując Creo Simulation Live, możesz szybko zdefiniować i przeprowadzić liniową analizę części i zespołów, stosując analizy wytrzymałościowe, termiczne i modalne. To najwyższej jakości oprogramowanie umożliwi Ci natychmiastowy dostęp do wyników analizy, dzięki czemu skupisz się na przygotowaniu jeszcze lepszego projektu produktu.

Creo Simulation Live nie wymaga od Ciebie bycia ekspertem w dziedzinie symulacji i analiz. Pracując w znajomym interfejsie Creo Parametric, przyłożysz obciążenia, utwierdzenia, przeprowadzisz symulacje i dynamicznie wyświetlisz wyniki bezpośrednio na modelu. Bez tworzenia siatek mesh i definiowania rodzajów elementów.

Creo Simulation Live Plus: symulacja przepływu płynów

W Creo 7.0 do Creo Simulation Live Plus została dodana nowa opcja – symulacja przepływów. Dzięki temu bezpośrednio w środowisku Creo możesz teraz przeprowadzać też analizę obliczeniowej mechaniki płynów (CFD) praktycznie w czasie rzeczywistym. Za pomocą tego rozwiązania zdefiniujesz domenę poruszającego się czynnika, przepływ zewnętrzny i wewnętrzny oraz wyświetlisz wyniki na modelu i zmierzysz wartości w punktach charakterystycznych.

Możliwości Creo Simulation Live

 • Szybkie przeprowadzanie symulacji.
  Użytkownicy mogą ukończyć symulację już po zdefiniowaniu kilku podstawowych parametrów.
 • Zaawansowana technologia.
  Technologia opracowana przez firmę ANSYS zapewnia zintegrowane możliwości zaawansowanego tworzenia siatki i rozwiązywania zagadnień.
 • Wyniki w czasie rzeczywistym ułatwiające podejmowanie decyzji.
  Natychmiastowe wyniki dają inżynierom dane niezbędne do szybkiego zdefiniowania i przeprowadzenia kompletnej analizy liniowej i skupienia się na szybkości, dopracowaniu i interaktywności nowych produktów.
 • Integracja ze środowiskiem CAD.
  Bezpośrednia integracja ze środowiskiem projektowania CAD sprawia, że pracujesz w znajomym środowisku i nie musisz uczyć się nowego interfejsu użytkownika.
 • Interaktywność.
  Dynamiczna aktualizacja analizy po zmianie lub edytowaniu cech.
 • Łatwość użytkowania.
  Przeprowadź swoją pierwszą analizę w kilka minut. Nie musisz przygotowywać geometrii, tworzyć siatki ani czekać na wyniki.

Pakiety Creo Design – nowy standard w branży 3d CAD

Rozszerzenie Creo Simulation Live współpracuje ze wszystkimi pakietami Creo Design. Bez względu na to, który pakiet wybierzesz, otrzymasz najszybsze, najbardziej wszechstronne w branży narzędzia: proste w użyciu, konkurencyjne cenowo i z możliwością podniesienia do wyższej wersji – wszystko po to, by jak najlepiej sprostać różnym wymaganiom stawianym Twojej firmie.

Sprawdź pakiety Creo Design
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo Simulation Live? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO