ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo EZ Tolerance Analysis

Przeprowadź w prosty sposób analizę łańcucha tolerancji
Grafika przedstawiająca zastosowanie Creo Tolerance Analysis do przeprowadzenia analizy tolerancji.
Analiza tolerancji przeprowadzana bezpośrednio w środowisku Creo.

Różnorodność może dodawać smaku życiu, ale duże rozpiętości wartości fizycznych wymiarów, właściwości czy odstępów między częściami to ostatnie, czego potrzebujesz, gdy komponenty produktu muszą do siebie pasować. Potrzebujesz, by Twoje części i zespoły znajdowały się w określonych granicach tolerancji (dopuszczalnych stopniach odchylenia).

Analiza tolerancji umożliwia konstruktorom poznanie, jak nawarstwianie się tolerancji geometrycznych i odchyłek wymiarów wpływa na jakość i możliwości wytworzenia produktu. Dzięki tej analizie można zidentyfikować tolerancje, które należy zmodyfikować, by uzyskać wyższą jakość projektu.

Model CAD to idealna reprezentacja projektowanej części. Ze względu na ograniczenia technologiczne, fizyczne części nigdy nie odzwierciedlają w pełni modelu. Jeżeli chcesz, by Twoje produkty były poprawnie do siebie dopasowane, konieczne jest, by części i zespoły były wykonane w określonych tolerancjach, czyli dopuszczalnych odchyłkach.

Grafika przedstawiająca rozkład statystyczny wyników analizy tolerancji uzyskany za pomocą Creo Tolerance Analysis.
Rozkład statystyczny wyników analizy tolerancji.

Creo EZ Tolerance Analysis, wykorzystujące technologię firmy Sigmetrix, to rozszerzenie do Creo Parametric. Z pomocą Creo EZ Tolerance Analysis możesz ocenić wpływ tolerancji i wymiarowania na konstrukcję produktu przed przejściem do etapu prototypowania czy wytwarzania.

Rozszerzenie Creo EZ Tolerance Analysis oferuje dwa narzędzia do przeprowadzania analiz: analizę najgorszego przypadku i analizę statystyczną. Analiza najgorszego przypadku, stosowana często w przypadku krytycznych komponentów, bada, co się stanie, gdy każdy z komponentów wchodzących w skład stosu osiągnie maksymalny akceptowalny rozmiar. W analizie statystycznej odchylenie każdego modelu jest modelowane jako rozkład statystyczny. Rozkłady te są następnie dodawane do siebie w celu prognozowania rozkładu pomiaru zespołu.

Używając tych narzędzi, konstruktorzy mogą przygotować produkty spełniające wymagania klienta w dopuszczalnych granicach. Wynik: krótszy cykl opracowywania produktu, niższe koszty produkcji i wyższa jakość produktu.

Możliwości Creo EZ Tolerance Analysis

  • Ocena wpływu tolerancji na montaż części z podświetlaniem problematycznych obszarów.
  • Definiowanie wielu stosów tolerancji na tym samym modelu.
  • Wizualizacja interaktywnej pętli tolerancji.
  • Ocena tolerancji geometrycznej kształtu, pozycji, współosiowości, symetrii i bicia.

Creo Design Premium Professional – najBOGATSZY pakiet 3d CAD

Rozszerzenie Creo EZ Tolerance Analysis jest dostępne w najbogatszym pakiecie do projektowania 3D – Creo Design Premium Professional oraz jako samodzielne rozszerzenie do niższych pakietów. Creo Design Premium Professional to najbardziej rozbudowany pakiet o największych możliwościach spośród dostępnych pakietów projektowania 3D. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Premium Professional
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo EZ Tolerance Analysis? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO