ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Obróbka skrawaniem
w Creo Parametric

Przygotuj ścieżki narzędzi w jednym zintegrowanym środowisku
Grafika przedstawiająca środowisko Creo Prismatic and Multi-Surface Milling.
Zintegrowane środowisko do obróbki skrawaniem w Creo Parametric.

Uproszczenie projektowania narzędzi i obróbki może przyspieszyć czas wprowadzenia produktu na rynek. Rozwiązania CAM dla Creo Parametric oferują szeroki zakres możliwości projektowania obróbki od 3 do 5 osi, dzięki czemu możesz wykorzystać dane 3D – oszczędzając w ten sposób czas i zmniejszając liczbę błędów.

Nie wszystkie rozwiązania CAM są sobie równe. W niektórych narzędziach nacisk został położony na łatwość używania, w innych na optymalizację kosztów. Najlepsze rozwiązanie do bezpośredniej obróbki części na liniach produkcyjnych powinno być konkurencyjne cenowo, bogate w funkcje, ale, w przeciwieństwie do innych narzędzi CAM, niezauważalnie połączone z procesem projektowym. Właśnie takie są rozszerzenia do Creo Parametric, które znacznie podnoszą produktywność projektowania obróbki skrawaniem i usprawniają procesy projektowania oprzyrządowania do obróbki oraz wyposażenia fabrycznego, zachowując przystępną cenę.

Grafika przedstawiająca podgląd CL Data w zabiegu frezowania objętości opracowanym w Creo Prismatic and Multi-Surface Milling.
Podgląd CL Data w zabiegu frezowania objętości.

Dzięki pełnej integracji ze wszystkimi narzędziami Creo Parametric, rozszerzenia do projektowania obróbki skrawaniem znacznie podniosą Twoją produktywność dzięki wyeliminowaniu przenoszenia danych pomiędzy aplikacjami CAD/CAM, automatyzacji wielu zadań programistycznych, zajmujących obecnie całe godziny oraz poprzez wykorzystanie Twoich modeli 3D w celu stworzenia optymalnych ścieżek narzędzi.

Rozszerzenie Creo Prismatic and Multi-Surface Milling

 • Frezowanie w 3 osiach wielu powierzchni ze wsparciem dla pozycjonowania 4 i 5 osi.
 • Tworzenie programu NC, dokumentowanie procesu, przetwarzanie, weryfikacja i symulacja ścieżki narzędzia.
 • Podniesienie jakości produktu i spójność produkcji poprzez generowanie ścieżek narzędzi bezpośrednio na podstawie modeli bryłowych.
 • Brak konieczności przenoszenia danych ze względu na pełną integrację rozwiązania CAD/CAM.
 • Skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek dzięki asocjatywnym ścieżkom narzędzi, które są aktualizowane po zmianach wprowadzonych w projekcie.

Rozszerzenie Creo Production Machining

 • Obejmuje wszystkie możliwości rozszerzenia Creo Prismatic and Multi-Surface Milling.
 • Umożliwia frezowanie, 2- i 4-osiowe toczenie oraz 2- i -4-osiowe elektrodrążenie.
 • Zapewnia niskopoziomowe edytowanie zabiegów NC, umożliwiając precyzyjną kontrolę i optymalizację ścieżki narzędzia.
 • Szczegółowe instrukcje planowania produkcji poprawiają efektywność produkcji oraz przyczyniają się do obniżenia kosztów rozwoju produktu.
 • Zoptymalizowane programowanie NC dla rodzin produktów przyspiesza osiągnięcie pełnych zdolności produkcyjnych.

Rozszerzenie Creo Complete Machining

 • Obejmuje wszystkie możliwości rozszerzenia Creo Production Machining.
 • Frezowanie w 2.5 do 5 osiach, wieloosiowe toczenie, frezowanie/toczenie (z wymianą narzędzi w trakcie obróbki) oraz 4-osiowe elektrodrążenie.
 • Upraszcza przechowywanie i ponowne wykorzystywanie najlepszych rozwiązań poprzez stosowanie sprawdzonych szablonów produkcyjnych.
 • Podnosi jakość produktu i spójność obróbki poprzez generowanie ścieżek narzędzi NC bezpośrednio na modelach 3D.
 • Nie wymaga używania formatów pośrednich do przenoszenia danych, ponieważ jest częścią zintegrowanego rozwiązania CAD/CAM.
 • Skraca czas wprowadzenia produktu na rynek dzięki asocjatywnym aktualizacjom ścieżek narzędzi po wprowadzeniu zmian konstrukcyjnych.

Rozszerzenie Creo Mold Machining

 • Generowanie ścieżek narzędzi do obróbki wysokoobrotowej w 3 osiach.
 • Generowanie ścieżek narzędzi bezpośrednio na modelu bryłowym.
 • Wykorzystanie technologii firmy ModuleWorks zoptymalizowanej pod kątem obróbki form, narzędzi, elektrod i matryc.

Wszystkie moduły CAM do Creo Parametric są dostępne jako samodzielne rozszerzenia oraz w ramach wybranych pakietów. Zobacz, jakie dodatkowe możliwości oferują poszczególne pakiety Creo Design.

Rozszerzenie Creo Prismatic and Multi-Surface Milling  jest dostępne w pakiecie Creo Design Advanced. Zobacz, co jeszcze zawiera ten pakiet.

Poznaj pakiet Creo Design Advanced

Rozszerzenie Creo Mold Machining jest dostępne w pakiecie Creo Design Advanced Professional. Zobacz, co jeszcze zawiera ten pakiet.

Poznaj pakiet Creo Design Advanced Professional

Rozszerzenie Creo Production Machining jest dostępne w pakiecie Creo Design Premium. Zobacz, co jeszcze zawiera ten pakiet.

Poznaj pakiet Creo Design Premium

Rozszerzenie Creo Complete Machining jest dostępne w pakiecie Creo Design Premium Professional. Zobacz, co jeszcze zawiera ten pakiet.

Poznaj pakiet Creo Design Premium Professional
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnych w Creo narzędzi do obróbki skrawaniem? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO