ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

aktualności

30/09/2021
Grupa Volvo zacieśnia współpracę z PTC

Grupa Volvo rozszerza wykorzystanie technologii PTC w zakresie cyfrowego projektowania produktów.

27 września 2021 PTC i Grupa Volvo ogłosiły plany dalszego zacieśnienia współpracy w zakresie cyfrowego projektowania produktów. Grupa Volvo zdecydowała się na zunifikowanie swoich systemów CAD, decydując się na zastosowanie produktów PTC jako podstawowych rozwiązań CAD i PLM stosowanych do kompletnego projektowania pojazdów.

To światowej klasy rozwiązanie, które wykorzystuje pełnię możliwości oprogramowania PTC Windchill w zakresie zarządzania cyklem życia produktu (PLM) oraz Creo jako narzędzia do komputerowego wspomagania projektowania (CAD), ma propagować współpracę między narzędziami PLM i CAD stosowanymi przez Grupę Volvo i znacznie zwiększyć ponowne wykorzystywanie cyfrowych danych w całej Grupie.

Grupa Volvo, w której ofercie znajdują się samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane oraz rozwiązania napędowe dla zastosowań morskich i przemysłowych rozpoczęła realizację strategii transformacji swojej architektury IT poprzez konsolidację platform CAD i PLM w celu lepszego wykorzystania danych o produkcie w całym łańcuchu wartości.

„Używanie jednej platformy PLM i CAD będzie kluczowym czynnikiem w naszej transformacji technologii cyfrowej” – powiedział Lars Stenqvist, CTO Grupy Volvo. „W wykorzystaniu tego fundamentu widzimy wielkie możliwości włączenia do naszej strategii cyfrowego pasma rozwiązań PTC w zakresie IoT i AR”.

Oprócz przekształcenia swojego procesu projektowania produktów Grupa Volvo stara się wpłynąć na kształt branży transportowej poprzez rozwiązania technologiczne i systemowe, które są bezpieczniejsze, czystsze i bardziej wydajne.

„Dzięki współpracy z PTC w zakresie platformy CAD będziemy wspólnie pracować nad stworzeniem światowej klasy możliwości, które – jak się spodziewamy – będą stanowić przewagę konkurencyjną w nadchodzących latach, gdy będziemy dążyć do stworzenia w Volvo przyszłego krajobrazu zrównoważonych rozwiązań transportowych i infrastrukturalnych” powiedział Stenqvist.

„Pracując nad wspólną wizją, wprowadziliśmy istotne ulepszenia w portfolio produktów PTC oraz usprawniliśmy proces wprowadzania na rynek wspaniałych produktów przez Volvo Group” – powiedział Jim Heppelmann, prezes i dyrektor generalny PTC. „Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez Volvo Group jako partner dla wszystkich zespołów zajmujących się rozwojem produktów. Podejście do cyfrowej inżynierii, które wspólnie osiągniemy, będzie służyć jako przykład dla firm na całym świecie.”

Grupa Volvo

Grupa Volvo tworzy dobrobyt dzięki rozwiązaniom transportowym i infrastrukturalnym, a oferta Grupy obejmuje samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane, rozwiązania napędowe do zastosowań morskich i przemysłowych, finansowanie i usługi zwiększające dyspozycyjność i produktywność klientów. Założona w 1927 r. Grupa jest zaangażowana w kształtowanie przyszłego krajobrazu zrównoważonych rozwiązań transportowych i infrastrukturalnych. Siedziba główna Grupy Volvo znajduje się w Göteborgu w Szwecji, zatrudnia niemal 100 000 pracowników i obsługuje klientów na ponad 190 rynkach. w 2020 roku sprzedaż netto Grupy wyniosła ok. 338 miliardów SEK (33.6 miliardów EUR). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie w Szwecji.

Źródło: PTC

 

Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO