ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

aktualności

19/03/2018
Creo 5.0 już jest!

Firma PTC wprowadziła dziś na rynek Creo 5.0 – najnowszą wersję parametrycznego systemu CAD/CAM/CAE. Creo 5.0 to nowe funkcje, nowe rozwiązania i obsługa najnowszych technologii z zakresu projektowania.

PTC wprowadza dziś na rynek Creo 5.0, najnowsze wydanie oprogramowania CAD umożliwiającego przejście od koncepcji do produkcji w jednym, zintegrowanym środowisku. Creo 5.0 wprowadza pięć nowych możliwości projektowania produktów i wiele usprawnień kluczowych funkcji.

Usprawnienia w Creo 5.0

Zostały wprowadzone usprawnienia zwiększające produktywność, takie jak ulepszony interfejs użytkownika, tworzenie geometrii za pomocą regionów szkiców czy objętościowe przeciągnięcia śrubowe. Usprawnienia obejmują również m.in. modelowanie powierzchni i blach i dodawanie pochyleń z uwzględnieniem zaokrągleń. Użytkownicy mogą również projektować w trybie wyświetlania perspektywy.

Rozszerzenie Creo Collaboration for Autodesk Inventor umożliwia organizacjom skonsolidowanie do jednego systemu CAD. Pozwala to na obniżenie kosztów i pracy związanej z utrzymaniem wielu systemów i integracji oraz umożliwia lepszą wymianę i ponowne wykorzystywanie danych. Creo 5.0 obsługuje obecnie dwukierunkową wymianę części i zespołów z systemem Autodesk Inventor.

Optymalizacja topologii

Rozszerzenie Creo Topology Optimization umożliwia automatyczne tworzenie zoptymalizowanych konstrukcji na podstawie zdefiniowanego zestawu celów i ograniczeń. Tworząc zoptymalizowane i wydajne części, użytkownicy oszczędzają czas i szybciej wprowadzają innowacyjne rozwiązania.

Produkcja przyrostowa i ubytkowa

Creo daje użytkownikom możliwość zaprojektowania, zoptymalizowania, zweryfikowania i wydrukowania części bez konieczności stosowania różnego oprogramowania. Dzięki uproszczeniu procesu i zredukowaniu potrzeby odtwarzania modeli więcej czasu można poświęcić na projektowanie. W Creo 5.0 pojawiło się rozszerzenie Creo Additive Manufacturing Plus for Materialise, poszerzające możliwości drukowania o części metalowe. W ten sposób użytkownicy mogą drukować części o jakości produkcyjnej bezpośrednio z Creo. Rozszerzenie to umożliwia też bezpośrednie połączenie z internetową biblioteką Materialise drukarek i ich profili.

Nowe rozszerzenie Creo Mold Machining zapewnia możliwości obróbki szybkościowej zoptymalizowanej pod kątem obrabiania form wtryskowych, elektrod i prototypów. Obsługiwana jest obróbka 3-osiowa i indeksowanie 2 dodatkowych osi.

Creo Flow Analysis

Rozszerzenie Creo Flow Analysis to rozwiązanie z dziedziny obliczeniowej mechaniki płynów (CFD), które umożliwia symulowanie problemów dotyczących przepływów bezpośrednio w Creo. Oprogramowanie zaprojektowano na potrzeby inżynierów konstruktorów i jest proste w użyciu, wysoce dokładne i szybko zwraca wyniki.

Więcej informacji na temat nowych funkcji dostępnych w Creo 5.0 znajdziesz na stronie Nowości w Creo.

 

Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO