ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

aktualności

25/10/2019
PTC przejmuje Onshape

Firma PTC ogłosiła przejęcie Onshape, czołowego dostawcy chmurowych rozwiązań do projektowania produktów.

Firma PTC ogłosiła podpisanie umowy dotyczącej przejęcia Onshape, twórców pierwszej platformy rozwoju produktu o charakterze SaaS (Software as a Service). Platforma ta łączy możliwości CAD z rozbudowanymi narzędziami do zarządzania danymi produktu i współpracy. Finalizacja procesu przejęcia jest oczekiwana na listopad 2019.

Onshape powstało w 2012 roku z pomysłu Jona Hirschticka, Johna McEleneya i Dave’a Corcorana, założycieli i byłego kierownictwa firmy SolidWorks. Oferta firmy jest dostarczana w modelu SaaS (Software as a Service), dzięki czemu rozwiązanie jest dostępne z dowolnego miejsca i urządzenia, eliminując konieczność utrzymywania kosztownych stacji roboczych i zespołu administracyjnego. Rozproszone zespoły projektantów, inżynierów i pozostałych pracowników mogą korzystać z chmurowej natury produktu, co umożliwia im lepszą współpracę i znaczne skrócenie wprowadzenia nowego produktu na rynek – przy jednoczesnej pracy w najnowszym dostępnym oprogramowaniu.

To przejęcie to kolejny logiczny krok w przejściu PTC na model biznesowy oparty na stałych przychodach, którego pierwszym krokiem było pomyślne przejście na licencje subskrypcyjne zakończone w styczniu 2019. Model SaaS, dopiero rozwijający się na rynku CAD i PLM, szybko staje się standardową praktyką w branży większości pozostałych dziedzin oprogramowania.

Klientom model SaaS oferuje szybszą pracę, lepszą współpracę i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań przy niższych kosztach wstępnych i bez konieczności utrzymywania i zarządzania infrastrukturą IT. W przypadku dostawców oprogramowania model SaaS wykazał się generowaniem bardziej stabilnych i przewidywalnych przychodów, zwiększeniem przywiązania klientów do marki dzięki szybszemu wdrażaniu innowacji technologicznych i umożliwił ekspansję na nowe obszary rynku oraz kraje.

Onshape będzie działać jako jednostka biznesowa w ramach PTC, a jej aktualny zarząd będzie podlegał bezpośrednio prezesowi i CEO PTC Jimowi Heppelmannowi.

Pełny tekst oświadczenia PTC jest dostępny tutaj.

Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO