ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Ansys Simulation

Narzędzie do symulacji inżynierskich
Model obciążeń i utwierdzeń geometrii wahacza motocykla w Creo Ansys Simulation.
Model obciążeń i utwierdzeń oraz siatka mesh zdefiniowane w Creo Ansys Simulation.

W obecnej sytuacji, gdy jest coraz większa presja na tworzenie tańszych, lżejszych, szybszych i mocniejszych produktów, które zadziałają za pierwszym razem, tradycyjny proces projektowania nie jest już w stanie nadążyć za tymi wymaganiami. Właśnie tutaj dochodzą do głosu analizy i projektowanie na podstawie symulacji. Wdrażając do procesu projektowania symulacje, inżynierowie-konstruktorzy mogą:

 • wykryć problemy na wcześniejszym etapie projektowania, gdy są one łatwiejsze i tańsze do usunięcia,
 • tworzyć wyższej jakości produkty, które są tańsze w produkcji,
 • umożliwić ekspertom skupienie się na wyższej jakości, bardziej skomplikowanych analizach.

Creo Ansys Simulation to narzędzie dla inżynierów do udoskonalania i weryfikacji konstrukcji

Grafika przedstawiająca rozkład naprężeń zredukowanych i przemieszczenia elementów siatki mesh wyznaczone w Creo Ansys Simulation.
Rozkład naprężeń zredukowanych oraz przemieszczenia elementów siatki.

Creo Ansys Simulation to rozwiązania firmy Ansys, światowego lidera w zakresie narzędzi do symulacji, w pełni zintegrowane ze środowiskiem Creo. To wysokiej jakości rozszerzenie zbudowane specjalnie dla inżynierów, łatwe w użyciu i w pełni funkcjonalne, które wykorzystuje możliwości solvera Ansys w zakresie przeprowadzania analizy wytrzymałościowej, termicznej i modalnej. Co więcej, użytkownicy mogą współdzielić model obciążeniowy z Creo Simulation Live na etapie projektowania oraz eksportować swoje analizy do Ansys Mechanical.

Możliwości Creo Ansys Simulation

 • Analiza części i zespołów metodą elementów skończonych.
 • Automatyczne tworzenie siatki.
 • Idealizacje.
 • Statyczna analiza wytrzymałościowa.
 • Analiza modalna.
 • Analiza termiczna w stanie ustalonym.
 • Analiza kontaktu liniowego.
 • Złącza.

pozostałe narzędzia do symulacji

Rozkład temperatur uzyskany z analizy termicznej w Creo Ansys Simulation.
Rozkład temperatur uzyskany w Creo Ansys Simulation.

W portfolio Creo są dostępne także inne wysokiej jakości narzędzia do przeprowadzania symulacji, które możesz wykorzystywać w swoim procesie projektowania, żeby obniżyć koszty wykonania fizycznych prototypów, skrócić cykl projektowania i zmniejszyć obłożenie działu analiz. Creo Simulation to dotychczasowe rozwiązanie do symulacji, umożliwiające wykonywanie liniowych analiz wytrzymałościowych, termicznych, oraz drgań. Jeżeli chcesz badań wpływ zjawisk nieliniowych na swój projekt, sprawdź możliwości rozszerzenia Creo Advanced Simulation, które poszerza możliwości Creo Simulation.

Pakiety Creo Design – nowy standard w branży 3d CAD

Narzędzia do przeprowadzania symulacji z wykorzystaniem technologii firmy Ansys współpracują ze wszystkimi pakietami Creo Design. Bez względu na to, który pakiet wybierzesz, otrzymasz najszybsze, najbardziej wszechstronne w branży narzędzia: proste w użyciu, konkurencyjne cenowo i z możliwością podniesienia do wyższej wersji – wszystko po to, by jak najlepiej sprostać różnym wymaganiom stawianym Twojej firmie.

Sprawdź pakiety Creo Design
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo Ansys Simulation? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO