ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo AR Design Share

Sprawdź, jak Twoje projekty będą wyglądać w swoim docelowym otoczeniu
Grafika przedstawiająca model ładowarki wyświetlony w rzeczywistości rozszerzonej
Model ładowarki wyświetlony w rzeczywistości rozszerzonej

Rzeczywistość rozszerzona (ang. Augmented Reality – AR) jest wciągająca, fascynująca i prosta: stanowi połączenie między światem fizycznym i cyfrowym. Jest też newralgicznym elementem Przemysłu 4.0 i następnej transformacji cyfrowej.

Wyobraź sobie, co możesz zrobić… Może spotkanie projektowe, w którego trakcie możesz zobaczyć swój produkt w rzeczywistej skali. Takie, gdzie jednym kliknięciem przywołujesz reprezentację 3D produktu. Daje Ci to możliwość wytłumaczenia innym swoich pomysłów i wykrycia problemów – lub okazji – na wcześniejszym etapie projektowania. Nie potrzebujesz też tak dużej liczby prototypów. Użytkownicy znajdujący się tysiące kilometrów dalej mogą faktycznie obejrzeć model ze wszystkich stron i szybko i łatwo przekazać Ci swoje opinie. Klienci mogą dokładnie zobaczyć, co zamierzasz.

Grafika przedstawiająca publikowanie modelu do AR z poziomu Creo Parametric.
Zaprojektowany model można łatwo opublikować do rzeczywistości rozszerzonej bezpośrednio z Creo Parametric.

Rzeczywistość rozszerzona już zmienia samą naturę współpracy podczas projektowania produktów. Dzięki rozwiązaniu Creo AR Design Share, które jest zintegrowane z każdym stanowiskiem Creo i Windchill, firmy mogą zmienić swój proces projektowania i korzystać z tej transformacyjnej technologii bazującej na rozwiązaniach chmurowych.  Dołącz do producentów i projektantów, którzy szybciej tworzą kolejne iteracje produktów, wykonują mniej prototypów, przeprowadzają bardziej wnikliwe oceny projektów i szybciej osiągają najlepsze wyniki.

Korzyści, jakie daje Creo AR Design Share

  • Skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek: uprość proces podejmowania decyzji za pomocą przejrzystej wizualizacji wyglądu i działania produktu.
  • Niższe koszty związane z prototypowaniem: znacznie zmniejsz liczbę fizycznych prototypów potrzebnych w procesie zatwierdzania projektu.
  • Poprawiony wkład ze strony klienta: wykorzystaj AR, żeby zaobserwować, jak klienci szybciej wchodzą w interakcję z produktami, obniżając związane z tym koszty i poprawiając jakość uzyskanych informacji.
  • Uproszczona obsługa w terenie: zlikwidowanie konieczności noszenia przez techników ciężkich segregatorów czy oglądania filmów szkoleniowych i połączenie w to miejsce podręczników serwisowych z rzeczywistością sprawi, że naprawy i unowocześnianie produktów będzie jeszcze szybsze.
  • Zoptymalizowana wydajność produktu: zadbaj o to, żeby arkusze tras, schematy, specyfikacje i wymagania były zawsze aktualne i wykorzystaj możliwości AR, żeby poprowadzić pracowników przez cały proces montażu.
  • Szkolenie: za pomocą rzeczywistości rozszerzonej pracownicy mogą zanurzyć się w interaktywnej symulacji treningowej i ukończyć certyfikacje szybciej niż z użyciem poprzednich metod szkoleniowych.

Pakiety Creo Design – nowy standard w branży 3d CAD

Narzędzia do tworzenia i publikowania wrażeń rzeczywistości rozszerzonej są dostępne we wszystkich pakietach Creo Design. Bez względu na to, który pakiet wybierzesz, otrzymasz najszybsze, najbardziej wszechstronne w branży narzędzia: proste w użyciu, konkurencyjne cenowo i z możliwością podniesienia do wyższej wersji – wszystko po to, by jak najlepiej sprostać różnym wymaganiom stawianym Twojej firmie.

Sprawdź pakiety Creo Design

Dowiedz się więcej

Przeczytaj nasze artykuły opisujące wybrane możliwości tego rozszerzenia.

Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rzeczywistości rozszerzonej w Creo? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO