ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Expert Moldbase

Grafika przedstawiająca skrzynkę formy zaprojektowaną za pomocą rozszerzenia Creo Expert Moldbase.
Forma zaprojektowania z wykorzystaniem rozszerzenia Creo EMX

Największym wyzwaniem, przed jakim stoją dziś inżynierowie technologowie, jest znalezienie czasu na poprawę jakości, szybkości i innowacyjności podczas projektowania i detalowania skrzynek form.

Creo Expert Moldbase (EMX), rozszerzenie do Creo Parametric, jest nieodzownym, dodatkowym narzędziem dla producentów form i narzędzi, które pozwala na wyeliminowanie czasochłonnych, żmudnych zadań oraz konieczności przenoszenia danych, które spowalniają proces rozwoju produktu.

Creo EMX umożliwia Ci tworzenie skrzynek form w znajomym środowisku 2D i automatyczne wygenerowanie modelu 3D. Interfejs 2D sterowany procesem prowadzi Cię w stronę uzyskania optymalnego projektu i jest automatycznie aktualizowany w trakcie rozwoju skrzynki. Projektując, możesz korzystać z bogatego katalogu komponentów standardowych (DME, HASCO, FUTABA, PROGRESSIVE, START itd.) oraz własnych komponentów. Wynikowe modele 3D są następnie wykorzystywane do sprawdzenia kolizji w procesie otwarcia formy oraz automatycznego wygenerowania obiektów pochodnych, takich jak rysunki wykonawcze i listy materiałowe.

Grafika przedstawiająca interfejs wyboru skrzynki formy w rozszerzeniu Creo Expert Moldbase (EMX).
Wybór skrzynki z wykorzystaniem Creo EMX.

Creo EMX zwiększa szybkość projektowania, ponieważ unikatowy interfejs graficzny umożliwia Ci szybki podgląd w czasie rzeczywistym przed automatycznym umieszczeniem komponentu lub zespołu 3D. Po umieszczeniu komponentów, w odpowiednich sąsiadujących ze sobą płytach i komponentach są automatycznie tworzone odpowiednie operacje, takie jak podcięcia czy wiercenie i gwintowanie otworów. Creo EMX umożliwia też firmom projektującym formy zapisanie swoich własnych standardów projektowych i najlepszych rozwiązań bezpośrednio w zespołach i komponentach form.

Z pomocą Creo EMX możesz projektować skrzynki form w znajomym, zorientowanym na proces interfejsie 2D i automatycznie wygenerować model 3D, by sprawdzić, czy podczas otwarcia formy nie dochodzi do kolizji. Zautomatyzowane etapy projektowania oraz biblioteki z dużą liczbą standardowych części i komponentów znacznie przyspieszają cały proces projektowania.

Możliwości Creo Expert Moldbase

  • Wyspecjalizowany interfejs 2D, umożliwiający natychmiastowe dostosowanie skrzynek i komponentów form do własnych potrzeb.
  • Automatyczne wstawianie komponentów na zasadzie „wskaż i umieść”.
  • Automatyczne dodawanie do płyt wszystkich niezbędnych otworów przelotowych, gwintów, pogłębień itp.
  • Cechy dodawane na poziomie części są już w pełni zwymiarowane.
  • Możliwość stworzenia, zapisania i ponownego wykorzystywania niestandardowych komponentów.
  • Katalogi dostawców obejmują takie firmy jak: DME, DMS, EOC, FUTABA (Misumi), HASCO, KLA, MEUSBURGER, PEDROTTI, RABOURDIN, STRACK, PROGRESSIVE, NATIONAL, PCS, LKM i inne.
  • Automatyczna konfiguracja “w locie” komponentów, zmiana rozmiaru i położenia komponentów, docinanie komponentów, tworzenie wycięć przelotowych i gwintów.
  • Automatyczne tworzenie rysunków, tabel otworów i wykazu części.
  • Symulacja otwarcia formy i wyrzutu wypraski.

Creo Design Advanced Plus – pakiet dla zaawansowanego projektanta 3D CAD

Rozszerzenie Creo Expert Moldbase jest dostępne w zaawansowanym pakiecie do projektowania 3D – Creo Design Advanced Plus oraz jako samodzielne rozszerzenie do niższych pakietów. Creo Design Advanced Plus to bardzo bogato wyposażony pakiet do projektowania 3D, łączący w sobie zaawansowane narzędzia do projektowania i wytwarzania. Zobacz co jeszcze się w nim znajduje.

Poznaj pakiet Creo Design Advanced Plus
Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Creo Expert Moldbase? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji – zapraszamy do kontaktu.
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO