ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

aktualności

02/03/2020
PTC liderem technologicznym na globalnym rynku PLM

Doskonałość technologiczna i wpływ na klienta kwalifikują PTC jako lidera technologicznego w ocenie stanu globalnego rynku PLM wg Quadrant Knowledge Solutions.

Firma PTC została nazwana liderem na globalnym rynku zarządzania cyklem życia produktu (PLM) w raporcie Market Outlook: Product Lifecycle Management (PLM), 2019-2024, Worlwide przygotowanym przez Quadrant Knowledge Solutions. W umieszczonej w raporcie macierzy SPARK PTC została oceniona najwyżej w dziedzinie doskonałości technologicznej wykazanej przez oprogramowanie Windchill PLM.

Grafika przedstawiająca macierz dostawców systemu PLM opracowaną przez Quadrant Knowledge Solutions“Solidne portfolio i wysoka wydajność firmy PTC w reagowaniu na wiele przypadków związanych z zastosowaniami przemysłowymi sprawiają, że firma jest zdecydowanym liderem technologicznym na globalnym rynku rozwiązań PLM” – wyjaśnia Piyush Dewangan, kierownik ds. badań przemysłowych w Quadrant Knowledge Solutions. “Solidne funkcje oferowane prze oprogramowanie PTC umożliwiają organizacjom zoptymalizowanie wydajności i zarządzanie kompleksowymi procesami cyklu życia produktu”.

Macierz SPARK opracowana przez Quadrant Knowledge Solutions zawiera informacje na temat pozycji rynkowej kluczowych dostawców rozwiązań na rynku PLM. Każdy dostawca jest oceniany według kilku parametrów, takich jak: doskonałość technologiczna i wpływ na klienta, zaawansowanie technologii, strategia i wydajność produktu oraz obecność na rynku.

“Jesteśmy dumni, że Quadrant Knowledge Solutions uznała PTC za lidera rynku PLM” – powiedział Kevin O’Brien, dyrektor generalny PLM w PTC. “PLM odgrywa fundamentalną rolę w inicjatywach naszych klientów dotyczących transformacji cyfrowej, ponieważ mają one na celu wykorzystanie najnowszych definicji produktów w szeregu wdrożeń, w tym tych, które dotyczą przemysłowego Internetu rzeczy i rzeczywistości rozszerzonej”.

Windchill to czołowy w branży zestaw aplikacji PLM, który umożliwia użytkownikom wykorzystanie skonsolidowanego i aktualnego cyfrowego nurtu informacji o produkcie z uwzględnieniem danych przesyłanych internetowo. Wysoce konfigurowalne aplikacje systemu Windchill umożliwiają użytkownikom szybszą i dokładniejszą pracę, przekładającą się na szybsze wprowadzenie produktu na rynek, obniżenie kosztów i poprawę jakości. Z pomocą systemu Windchill użytkownicy w całym łańcuchu wartości mogą dynamicznie pracować z danymi w 3D – zarówno na ekranie, jak i w rzeczywistości rozszerzonej.

PTC została uznana za lidera wśród pozostałych dostawców ze względu na następujące wyróżniki:

  • zintegrowana oferta PTC składająca się z systemów Windchill, ThingWorx i Vuforia pomaga organizacjom przemysłowym w wykorzystaniu cyfrowych bliźniaków swoich produktów i procesów produkcyjnych w celu lepszego zrozumienia ich wydajności operacyjnej i odpowiednie ulepszenie projektu produktu w celu zwiększenia jego wydajności, jakości i użyteczności.
  • System Windchill obejmujący wszechstronne, konfigurowalne i dostępne od razu po instalacji aplikacje dla różnych zastosowań z dziedziny PLM cieszy się dużym uznaniem wśród swoich klientów ze względu na zarządzanie złożonością na dużą skalę, co zapewnia duże doświadczenie w zakresie własności klienta.
  • PTC kontynuuje inwestowanie w ulepszanie możliwości nurtu cyfrowego, takich jak udoskonalanie interfejsów cyfrowych bliźniaków do obsługi projektów sterowanych danymi i wytycznych proceduralnych w rzeczywistości rozszerzonej, wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej w zastosowaniach przemysłowych w celu obsługi wytycznych proceduralnych specyficznych dla danej konfiguracji oraz inżynieria równoległa oparta na SaaS.

Przeczytaj pełny raport (w języku angielskim) i dowiedz się, dlaczego PLM firmy PTC to odpowiednie rozwiązanie dla Twojej organizacji.

O Qudrant Knowledge Solutions

Quadrant Knowledge Solutions jest globalną firmą doradczą i konsultingową, której celem jest pomoc klientom w osiąganiu celów transformacji biznesowej dzięki usługom doradczym w zakresie biznesu strategicznego i rozwoju. W Quadrant Knowledge Solutions nasza wizja polega na tym, by stać się integralną częścią biznesu naszego klienta jako strategicznego partnera merytorycznego. Nasze produkty badawcze i konsultingowe mają na celu dostarczenie kompleksowych informacji i strategicznych spostrzeżeń, aby pomóc klientom w formułowaniu strategii rozwoju, które pozwolą im przetrwać i rozwijać się w ciągle zmieniającym się środowisku biznesowym.

Macierz SPARK: opracowana przez Quadrant Knowledge Solutions SPARK Matrix (Strategic Performance Assessment and Ranking) zapewnia wizualną reprezentację uczestników rynku i strategiczny wgląd w to, jak każdy z nich plasuje się na tle swoich konkurentów pod względem różnych parametrów wydajnościowych opartych na kategoriach doskonałości technologicznej i wpływu na klienta.

 

Źródło: PTC
Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO