ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

aktualności

24/11/2020
Nowe rozszerzenie: Creo Ansys Simulation

Wraz z wydaniem wersji Creo 7.0.2.0 PTC wprowadza do portfolio produktów nowe rozszerzenie: Creo Ansys Simulation.

Partnerstwo PTC i Ansys zrewolucjonizowało projektowanie wspomagane symulacjami za pomocą rozszerzenia Creo Simulation Live. Dzięki temu rozwiązaniu konstruktorzy zyskali możliwość wykorzystywania symulacji na wczesnym etapie projektowania w postaci działających w czasie rzeczywistym analiz wytrzymałościowych, termicznych, modalnych oraz analiz przepływów.

Teraz współpraca między PTC i Ansys daje użytkownikom Creo Parametric nowe rozszerzenie do przeprowadzania analiz metodą elementów skończonych: Creo Ansys Simulation. To wbudowane bezpośrednio w Creo wysokiej jakości i dokładności narzędzie wykorzystujące solver Ansys. Rozszerzenie Creo Ansys Simulation zostało zaprojektowane specjalnie dla inżynierów-konstruktorów na potrzeby analizowania działania prototypów 3D przed wdrożeniem ich do rzeczywistej produkcji.

Rozkład naprężeń zredukowanych wyświetlony na modelu w postaci wyników analizy Creo Ansys Simulation.
Rozkład naprężeń zredukowanych na wahaczu motocykla wyznaczony przez Creo Ansys Simulation.

To bogate w funkcje rozszerzenie wykorzystuje rozwiązania firmy Ansys w zakresie przeprowadzania następujących typów analiz:

  • wytrzymałościowe,
  • termiczne,
  • modalne.

Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku, w którym zaawansowane funkcje solvera Ansys zostały ściśle zintegrowane z narzędziem CAD. Dzięki temu projektanci mogą bezproblemowo przełączać się między środowiskiem modelowania i analiz, pracując wciąż z wykorzystaniem jednego, znajomego interfejsu, unikając w ten sposób konieczności odtwarzania warunków symulacji po każdej zmianie projektowej.  Środowisko Creo Ansys Simulation umożliwia również importowanie modelu obciążeń i utwierdzeń z dotychczasowego rozszerzenia Creo Simulation oraz z Creo Simulation Live oraz eksportowanie całego modelu Ansys Workbench/Mechanical.

Przypominamy jednocześnie o trwającej promocji na rozszerzenia Creo dotyczące symulacji. Creo Ansys Simulation również jest objęte tą akcją, więc już na starcie można zyskać to rozszerzenie nawet o 33% taniej! Oferta jest ważna tylko do końca grudnia, więc zapraszamy do kontaktu.

Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO