ul. Bociana 22a, 31-231 Kraków

Creo Simulate

Symuluj w swoim produkcie rzeczywiste naprężenia

Twoi klienci oczekują, że Twoje produkty będą działać tak długo, jak powinny. Biorąc to pod uwagę, nic tak nie psuje dnia i budżetu, jak spektakularne uszkodzenie prototypu.

Grafika przedstawiająca model 3D z przyłożonymi w Creo Simulate obciążeniami i utwierdzeniami.
Model 3D z przyłożonymi w Creo Simulate obciążeniami i utwierdzeniami.

Creo Simulation to rozwiązanie do przeprowadzania analiz wytrzymałościowych, termicznych i analiz drgań za pomocą wszechstronnego zestawu możliwości analizy metodą elementów skończonych (MES), które umożliwiają Ci analizowanie i weryfikowanie działania wirtualnych prototypów 3D zanim wykonasz pierwszą część.

Pamiętaj, że oprogramowanie sprawdza wytrzymałość cyfrowego prototypu – a nie Twoją. Creo Simulate zostało zaprojektowane tak, by każdy inżynier mógł przeprowadzić podstawową analizę.

Grafika przedstawiająca rozkład naprężeń na modelu uzyskany w wyniku analizy statycznej przeprowadzonej w Creo Simulate..
Rozkład naprężeń na modelu uzyskany w wyniku analizy statycznej.

Zacznij od stworzenia projektu w Creo Parametric, kliknij jedną zakładkę w interfejsie, a następnie przyłóż do zaprojektowanej geometrii obciążenia, zdefiniuj materiały oraz warunki brzegowe, używając Creo Simulate. To proste. Co więcej, możesz szybko zobaczyć wyniki. W razie potrzeby dopracuj model, by szybciej wytwarzać wyższej jakości projekty.

Ten bogaty zestaw funkcji umożliwi Ci wysłanie do działu analiz bardziej dopracowanego produktu – i wyeliminowanie kosztownych zmian na etapie, na którym nadal będzie to opłacalne. Creo Simulate jest dostępne jako samodzielna aplikacja albo jako rozszerzenie do Creo Parametric.

Możliwości Creo Simulate obejmują:

  • analizę wytrzymałościową
  • liniową analizę termiczną stanu ustalonego
  • biblioteki materiałów
  • generowanie siatki MES
  • optymalizację
  • przetwarzanie wyników

Jeżeli potrzebujesz zaawansowanych możliwości, również je mamy. Rozszerzenie Creo Advanced Simulation do Creo Simulate umożliwi Ci zbadanie wpływu naprężeń nieliniowych. Z kolei z pomocą rozszerzenia Creo Fatigue Advisor możesz zmierzyć wpływ obciążeń zmęczeniowych na swój projekt.

Realizacja: Agencja Interaktywna CZENZO